Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

20 veebruar, 2007

Poliitika ja ebateadus, ufod ja 25 tuhat krooni!

Seda teksti ajendas mind kirjutama rõve poliitreklaam telekast. Tundsin, kuidas see kõik seostub ebateaduse, demagoogiaga ja UFO kultusega. Carl Sagan oma raamatuga "Deemonitest vaevatud maailm" andis ka häid mõtteid juurde.

Mind häirivad alkeemikud, demagoogid, ufologid, astroloogid, igiliikuri leiutajad ja teised ebateaduste kummardajad, kes üritavad mind veenda ufode olemasolus, planeetide mõjus minu elule, veest bensiini tegemise võimalikkusesse jne, ilma mitte mingisuguse tõestatud fakti najal. Minu arust on nad deemonitest vaevatud ja kasutavad ära lihtsameelseid teadusliku kirjaoskuseta inimesi, kellele usk millegisse on õlekõrreks (oopiumiks nagu vana revulutsionäär kunagi ütles) - kasutavad ära neid oma huvides, oma raha nimel, ahnuse eesmärgil, 15-minuti kuulsuse nimel, tuntuse nimel, armastuse nimel, tähelepanu eesmärgil, võimu nimel - mis iganes põhjusel. Lisaks hallutsinatsioonid, mis meile kõigile on omased, foobiad, skisofreenia, võltsmälestused, unenäod jne - suurem osa on neist põhjuseks ka nö ufode nägemisele. Rääkimata võltsingutest, valetamistest, petmistest tõestamata faktide tõe pähe esitamisest.

Keskajal toimusid nõiaprotsessid, kus põletati inimesi (enamasti naisi, lapsi), sest nood olla deemonitega vahekorras old ja see on ümberlükkamatu tõend nende nõiaks olemise kohta. Tänapäeval on nõiad kadunud ja nüüd räägitakse ufode röövimistest, neitsi Maarja ilmutustest, Cosmodiski parandavast mõjust jne. Ja turg on ju olemas sellele kõigele. Kõige tavalisem näide meie enda igapäeva elust, kus Savisaar hullutab oma valijaid lubadusega tõsta riigiteenistujate palgad 25t peale, argumenteerides, et "eelarves on ju 5 miljardit üle" Ja valijad noogutavad ja ostavad idée ära. Kui opponent ütleb, et selle teoga lüüakse majandus sassi ja mina ettevõtjana ei suuda enam oma töötajatele palka tõsta, kuna tootlikus jääb palgatõusust kõvasti maha, ja nood kõik riigiametisse tööle pürgivad - kes siis maksab makse (kust riigitöötajate palk tuleb), kui ma oma firma kinni panen?? Savisaar vastab selle peale, et sa oled ise loll, esiteks ei tea sa majandusest midagi, teiseks oled sa lihtsalt loll ja kolmandaks oled sa loll, kui sa oma firmat majandada ei suuda!

Ja valijad plaksutavad.

Küsitluste järgi on sadu miljoneid inimesi röövitud tulnukate poolt, veelgi rohkem on neid, kes on ufosid näinud. See tähendab, et iga minuti paari jooksul peaks keegi röövitama. Miks mu naabrimees seda tähele ei pane? Miks turvakaamerad neid ei näe? Lisaks, suure osa röövitute peal tehakse inimkatseid, eriti tihti on need seksuaalse alatooniga. Tihti tulevad need seksmaniakkidest röövlid läbi seinte ja viivad röövitud läbi õhu ufo laeva, kus toimuvad jõhkrad inimkatsed, naiste keppimine tulnukate poolt jne....

Lubage naerda!!! Tekib küsimus, miks on need üliarenenud olevused, kes liiguvad valgusekiirusel valgusaastate taha, omavad tehnikat, mis meie ajast on ees tuhandeid aastaid - sellised algelised bioloogid, kellel on vaja miljonite inimeste peal katseid sooritada. Piisaks ju ühest inimesest, et võtta munarakk, teiselt seemnerakk ja nende põhjal kokku panna kogu meie geneetiline kood ning seejärel piiramatult kloonida? Meie läbi seinte ei suuda liikuda, ometi oskame me kloonida juba päris heal tasemel!
Miks meenutavad nende arstiriistad kahtlaselt meie kasutuses olevaid arstiriistasid - nõelad, torud jne. Kas neil ei peaks olema tehnika "Startrekist" Ja veel, miks alles viiskümmend aastat tagasi meenutasid kõik need instrumendid tol ajal kasutuses olnud?. Miks 500 aastat tagasi lendavad laevad inimesi ei röövinud? Miks kasvas peale nn Roswelli juhtumit plahvatuslikult ufojuhtumite hulk?

Lõputud küsimused, kellele keegi vastust anda ei taha. Ebateadlased ja poliitikud on kavalad ja ettevaatlikud. Igale kummutatud küsimusele seavad nad vastu järgmise. Ja kui enam vastata ei oska, siis süüdistavad meid vandenõus..Lihtsam on öelda, et sa oled loll ja ei tea midagi kui tõestada faktidel oma väited.

Teaduslik kirjaoskus

Igasugu uuringud ja küsitlused on andnud tulemuse, et üle pooled maailma kodanikest ei tea selliseid asju nagu et Maakera pöörleb ümber Päikese ja teeb seda 1 korra aasta jooksul (rääkimata sellest, et Päike on täht), samuti seda et dinosaurused surid välja enne seda, kui inimesed Maakerale tekkisid, või et antibiootikumid tapavad baktereid aga mitte viiruseid. Need kolm küsimust on heaks mõõdikuks inimeste teadusliku kirjaoskuse mõõtmiseks. Näitavad nad küll vaid seda, kui hästi oled sa fakte pähe tuupinud, kuid kui minna sügavamale ja uurida, miks antibiootikumid viiruseid ei tapa, on tulemused veelgi masendavamad..

Kui sa aga küsid mult, kas ma usun ufodesse, siis ma vastan ma samamoodi, nagu tuntud skeptik Carl Sagan seda tegi, üheselt - maailmaruum on nii kohutavalt suur (miljardid jne), ja ma oleks väga imestunud, kui peale meie siin universumis kedagi elavat ei eksisteeri. See oleks kohutav ruumi raiskamineJ

Seniks aga, kuni fakte ja tõestust ei ole, pean ma tõdema, et ootan huviga, et keegi need mulle esitab ja siis muudan ka oma suhtumist küsimusse. Erutab ju see küsimus mind amatörastronoomina vägagi. Kuid rõhutan, et kuna selle tõestus oleks maailma seisukohalt ülitähtis, siis seda enam peavad faktid olema raudtugevad.

Teadus, tõestus ja fakt on kolmainus! Ülejäänud on teadmatus, ebateadus ja hämamine.

PS. Stigmaatikutel ilmusid kuni viimase ajani nn Jeesuse naelajäljed, haavad, peopesadele. Kui teadlased tõestasid katsete varal ja matemaatikat appi võttes, et Jeesust (ja üldse kõiki ristilööduid) ei saa naelutada peopesadest - inimese raskuse tõttu rebeneb peopesa umbes 10 minuti kuni tunniga, küll aga peavad käed raskusele vastu, kui naelad lüüa läbi randme - siis peale seda, oh imet, hakkasid stigmaatikutel haavad tekkima randmete peale! Kas Jumal siis ei teadnud seda, kust kohast naelutati Jeesus? Kas Jumal muudab nii kiirelt oma seisukohti?
See on kõnekas fakt!
Postita kommentaar