Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

20 veebruar, 2007

Saturn, Päike ja lennuk!

Ükspäev siin veetsin aega jälle taeva pildistamisega ja eila võtsin siis aja õhta, et proovida ka saadud pildid ära töödelda.

Saturn oma suurepäraste ringidega särab praegu normaalsel ajal taevas ja tema vaatamine on vaid suurepärane nauding, mis lõppeda ei taha.Foto NAGI's: Saturn - lõpuks õnnestus paremini see asi!


Kuna olen nüüd ka päikeseteleskoobi omanik, siis tegin ka päeval meie tähest mõned pildid. Ühel neist on näha ilus päikeseplekk (kell 4 suunas), teisel aga imelised protuberansid (päikese aine väljapaiskumine), vaata hoolikalt parempoolset päikese äärt.


Foto NAGI's: Päikeseplekk1


Foto NAGI's: Päike

Üks pilt on veel Sõelast, mille pildistamise „ära rikkus” lennuk, mis sealt lähedalt mööda kihutas, jättes pildile ilusa värvilise juti!Foto NAGI's: Lennuk ja Sõel

Varsti hakkab ennast näitama ka Jupiter, siis lähen seda püüdma. Seniks on aga õhtati veel viimaseid päevi võimalus nautida läänetaevas Veenuse ja Merkuuri valsi, umbes tund aega peale päikeseloojangut. Palja silmaga näeb selle tantsu ära, Merkuuriga oleks küll binokkel abiks. Testi oma silmanägemist!

Tervitades, Raivo

Postita kommentaar