Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

24 veebruar, 2007

Suurepärane sündmus öises taevas!

24.02.2007, Eesti Vabariigi aastapäeval, toimus meie taevas mitteerandlik, kuid siiski vaid paar korda aastas juhtuv sündmus. Nimelt oli ilus poolik Kuu varjutamas kuulsat Sõela tahtkuju (tuntud ka nime all Plejaadid või M45 või 7 Õde või "Selveri logo").

Sündmus leidis aset kella 00:34 aeg, kui Kuu alustas Caleano varjutamist. Varjutus kestis umbes 2 tundi ja lõppes poole kolme aeg varahommikul.

Loomulikult olin seda sündmust jahtimas oma observatooriumis läbi fotoka silma, teleskoobi ja ka binokliga. Kõrvaloleva pildi püüdsingi kinni enne varjutuse algust, kui Kuu oli just katmas Caleanot (pildil Kuu liikumise suund paremalt vasakule, klõpsa pildile, näed seda suuremalt!). Kuna Kuu on väga hele, siis pildistamisel tuli kasutada nippe, et ellimineerida see valgus. Kuu heledus varjas tegelikkuses Sõela ära, seetõttu tegin mitu erinevat pilti nii Kuust kui ka Sõelast. Kuust tegin pildid läbi teleskoobi, 5 erinevat, mis omavahel kokku stäkitud sai. Sõela puhul tegin pildid läbi 300-se zoomobjektiivi. Lisaks kasutasin ka varem tehtud pilte Plejaadidest( pildistatud 350D-ga). Peale töötlust Photoshopist sai Kuu heledus paika pandud, tõstetud Sõela teravust ja erinevad pildid siis ka kokku "liimitud". Tulemus oli täpselt selline, nagu taevas olukord oli!

Kuu pildistamisel kasutasin oma uut, äsja saabunud Canon EOS 20Da fotokat, mis ongi mõeldud special for astrophotography.

A see veel, et väljas oli -25 kraadi, ja peale paari tundi toimetamist oli külm ikka kõvasti nahavahele pugenud! Paar pitsi külma viina tõi eluvaimu tagasi sisse:)!

Selget taevast soovides,
Tervitades, Raivo

Postita kommentaar