Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

30 märts, 2007

Veenus, asterismid ja ilus ilm

Viimased paar nädalat on ilma poolest üle pika aja olnud suurepärased, vaatamata hilisele talvele:). Ilmrekordid sooja osas iga päev uued, teavas pilvitu ja saunatünni on ka vesi sisse lastud õues. 6 kraadi vee soojus ei hirmutanud eelmine laupäev, et see ära proovida peale sauna!

Teistpidi, kõik need paar nädalat olen olnud rakkes taevajälgimisega ja piltide töötlusega. Ööd venivad pikaks, päevad aga täis arvuti taga istumist. Täna otsustasin, et puhkan ja kuna ka täiskuu on väljas, siis valgusreostus on korralik ja süvataeva pildistamisest välja suurt ei tule.

Aga mõned pildid siis veel sellest nädalast. Esimesel on Veenus säramas minu koduaias observatooriumi kohal:Proovitud sai ka järjekordset Startraili pildistamist. Ilus pilt tuli, tõestus, et Maakera ikka veel pöörleb:)Pööra tähelepanu pildi keskel olevale kastikesele. Seal asub Põhjanael, mis seisab paigal, kuna juhuslikult kattub ta täpselt Maakera telje pikendusega taevalaotuses. Tema ümber aga on ilus asterism (mitte_tähtkuju), mida kutsutakse Teemantsõrmuseks. Põhjanael oma heledusega on nagu Teemant, nõrgemad tähed moodustavad aga sõrmuse osa selle ümber. Siin on selle kastikese suurendus koos tõmmatud piirjoontega:Suur Vanker ja Väike Vanker on üldtuntud, kuigi seda väiksemat kaarikut inimesed üles ei leia tavaliselt. Siin piltidel on need mõlemad, koos piirjoontega, et paremini aru saada.

Väike Vanker:Ja Suur Vanker:Ilusat taevavaatamist!

Tervitused, Raivo
Postita kommentaar