Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

05 aprill, 2007

Kuidas Photoshop muudab maailma!

Valisin täna pildikataloogist ühe pildi, mille tegin üleeila öösel. Seekord ei olegi tähtis see, mis pilt on vaid, kuidas ma ta "söödavaks" olen teinud. Pilt ise on järjekordne Startrail (luban, et rohkem neid ei tee:)).

Taeva pildistamine ei ole portree ja maastiku ülevõtmine ühe klõpsuga ja automaatseadistustega. Esmane pilt, mis aparaadist välja tuleb, on tavaliselt selline, millest sotti ei saa ja vaadata eriti ei kõlba. Seetõttu on seda vaja PH-ga või mõne muu fototöötlusprogrammiga mudida. Aeg mis sellele kulub, võib olla 10 sekundit kuni päevi. Minul kulub selleks olenevalt pildist kuni umbes tund, et pilt vaadatavaks töödelda.

Kuidas seda PH-s teha, seda peate juba ise õppima ja uurima. Selleks on olemas veebis palju õpetusi, ise ostsin spetsiaalse tutoriali astrofotode töötluse jaoks.

Siin aga siis näide, kuidas esmasest pildist läbi erinevate etappide saab lõplik (võid klõpsida piltidel, näed suuremalt).
Kõigepealt fotokast tulnud toores:Nagu näha, ei ole sellel pildil suurt miskit näha:). ISO 400 ja 25 minti avatud katik kogusid liiga palju valgust, näha on vaid vasakul üleval nõrk tähejälg ja Põhjanael pildi keskel.

Nüüd on mitmeid võimalusi, kuidas pilt teha vaadatavaks. Esimene võimalus on jooksutada üle erinevaid filtrid - GradientXterminator , mis ellimineerib valgusreostuse, Noise Ninja, mis ellimineerib liigse müra ja tõstab teravust, samuti Sharpen ja Blure käsku, mis omakorda tasandavad ekstreemsusi. Samuti saab kasutada Flat frame tehnikat, levelite muutmist... Ooh, neid on palju, mida proovida.

Igaljuhul, peale eelnenuid tehnikaid kasutades sain järgmise pildi, kus taustvalgus ellimineeritud ja hakkab välja joonistuma juba erinevate tähtede liikumisjäljed.:Hakkab juba looma! Edasi tegin veel mõned malekäigud - saturation, color balance, contrast, brightness, blur jne. Lõpuks muutsin pildi suurust veebisalvestamise jaoks väiksemaks ja seivisin selle jpg formaati. Tulemus on siin:Kas pole kena tulemus iseenesest?

Mm, soovin head Photoshopi õppimist!

Järgmises artiklis, mille laen üles homme-ülehomme, tutvustan teile igamehe_oma_planetaariumi, suurepärast vidinat Skyscout´i

Tervitused, Raivo
Postita kommentaar