Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

02 mai, 2007

Eelmise nädala uudis: leiti esimene Maakera sarnane planeet!

Täpsemalt loe selle uudise kohta pealkirja all olevalt lingilt (klõpsa pealkirjale). Mind aga huvitaks, kuidas näeks välja päikesetõus sellel planeedil, mille nimi on Gliese 581c (c tähendab, et see planeet on kolmas selles süsteemis). Leidsingi oma fiididest ühe kunstniku nägemuse. Siin see on:Siiani on avastutud üle 200 eksoplaneedi (need on Päikesesüsteemi välised planeedid, mis tiirlevad ümber teiste tähtede meie Galaktikas), kuid ükski neist ei ole Maakera sarnane. Enamjaolt on nad Jupiteri suurused gaasihiiud.

Gliese 581C asub meist umbes 20 valgusaasta kaugusel. Süsteemi täheks on punane kääbustäht, mis on meie Päikesest väiksem, kuid heledam. Planeet c avastati olevat eluvõimaldavas tsoonis, see tähendab, et vesi on seal vedelas olekus ja temperatuur kõigub 0-40 kraadi C juures.

Kuigi planeet on meie Maakerast vägagi erinev (lähemal oma päikesele, kui on Merkuur Päikesele ning aasta kestab seal vaid 13 päeva), arvatakse planeedil olevat vedela vee ookeanid, mis on elu tekkimiseks vägagi vajalik eeldus. Kui tulevased vaatlused seda kinnitavad, võib Gliese 581c-st saada kaugemas tulevikus üheks kohaks, kuhu kosmoserändurid Maakeralt suunduvad.

Vaat pilti (klikka sellel) ja kujuta neid tuleviku inimesi ette, kes seda päikesetõusu seal naudivad!

Tervisi, Raivo
Postita kommentaar