Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

29 mai, 2007

Gigabait Kuu

Huvi pärast pildistasin läbi teleskoobi kogu Kuud, kuid seekord tegin seda läbi 600 kordse suurenduse. Iga pilt kuupinnast oli kõvasti üle 20 mega mahuga. Kokku tuli pilte üle umbes 77.
Photoshopis oli tegu, et seda 2,5 gigabaidist pilti kokku monteerida, kuid tulemus on siin. Esimesel pildil on tegemist ülevalgustusega, et näha erinevaid mosaiigi tükikesi:Teine pilt on töödeldud silmale vastuvõetavaks, siiski on näha Kuu pinnal erinevate mosaiikide ühenduskohti. Tingitud sellest, et taevas muutis palju oma olekut pildistamise ajal, seetõttu ei tulnud kõik tükid saarnase valgustusastmega. Ikkagi lahe!Klikka pildid lahti, näed suuremalt detaile!

Täiendatud sama päeva õhtul!

Süda ei andnud rahu ja tegelesin veel mitu tundi selle sama pildiga. Otsustasin eemaldada mosaiigi nähtavad ühenduskohad. Peale paaritunnilist pusimist sain sellise tulemuse:


Ja nägu paned tähele, on kuu lõuna ja põhjapoolus ka kohad vahetanud. Seda sellepärast, et läbi prismade tulev valgus pöörab oma pildi teleskoobis "peapeale". Nüüd on Kuu ka selline nagu taevas näha on!Kuumees Raivo
Postita kommentaar