Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

04 mai, 2007

Observatoorium

Olen oma blogipidamise ajal saanud ka mõned kirjad lugejatelt, kes sooviksid näha ka pilte observatooriumist ja selle varustusest. Lühidalt tehes, otsustasin üles laadida mõned pildid teleskoobist, mis seisab tähetornis ja tähetornist endast. Kogu ehitusprotsessi kohta leiad pildid ja info, kui klikkad pealkirja peale.

Esimesel pildil ongi vastvalminud, äsja värske värvi alt tulnud tähemajake. Sellel hetkel oli tema sisu tühi ja ootas teleskoobi ja muu tehnika installimist.Teleskoobi sai mõne päeva pärast omale kohale. Selleks riistapuuks sai valitud Meade LX200 GPS 14". Meade puhul on tegemist maailma juhtiva teleskoobi tootjaga. Minuvalitud teleskoobi peamiseks iseloomustavaks teguriks on 14 tolline toru, GPS asukoha määramiseks, GO-TO funktsioon (teleskoop liigub sinu poolt arvutist valitud objektile ise), ühildavus erinevate astrotarkvaradega ja koostöö observatooriumi kupliga.

Siin ta on:Ülejäänud varustus: tarkvaraks arvutis on TheSky6, taeva pildistamiseks kasutan Canon EOS 20Da digipeeglit, Meade Deep Sky Imager´i ning Meade veebikaamerat. Teleskoopi liigutab wireless Autostar. Fotosid töötlen Photoshopiga ja MaximDl-ga. Polaarallgneeringuks kasutan Meade 14" Superwedge kiilu.

Kellel huvi asja vastu rohkem, võib mulle kirjutada, anna heameelega kogemusi edasi.

Ja siin on tähetorn juba ka omale nime saanud:Tervitused, Raivo
Postita kommentaar