Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

19 juuli, 2007

Kaevu kaevamine - kuidas seda tehakse?

Kunagi, kui sai maja valmis ehitatud, mõtlesin ka kastmisveele. Selleks sai tehtud eraldi kraan koos mõõdikuga, et maksta vaid vee eest, mitte kanalisatsiooni eest. Tallinna Vesi näitas selle peale sõrme. Nüüd otsustasin siis kastmisvee maa seest võtta ja Tallinna Veele mõeldud raha hoopis maha visata:) Kui ei nad ei taha, pole vaja!

Esimene pilt ülal on fragment krundist, kuhu kaev planeeritud oli. Vastupidiselt oma põhimõtetele mitte uskuda soolapuhumisse, olin sunnitud kätte võtma vitsad ja otsima üles veesoone. Vitsakeerutamine õnnestus ja koht sai välja valitud.

Kuna Tallinna linn on kaevurõngastest tühi, siis tellisin need Võrust - väga vinge vend oli, tõi naksti rõngad järgmine päev kohale - www.kaevurongad.com pealt võid omale ka tellida. Rõngameister soovitas ka kohe kasutada kaevumeistri abi. Algul olin otsustanud ise kaevama hakata, aga siis lõin käega.

Täna hommikul vuraski hoovi aegunäinud Ford Sierra ja kaevumeistrid asusid tööle! Kuna esimene auk läks aia taha (suur kivi ees), siis algas kaevamine meetri võrra kaugemalt:


Ei läind poolt päevagi, kui 1,7 meetri peal oli esimene vesi väljas:

Ja veel mõne aja pärast hakkas vesi lausa jõuga sisse suruma:


Nüüd oli aeg rõngad sisse lasta. Lõppuks läks neid ära 5 tükki, ehk kuni 4 meetri sügavuseni:


Rõngad lasti auku kolmnurksel toel oleva vintsiga:


Edasi tuli auku süvendada veelgi. Seda sai tehtud võimsa pumbaga, mis veega võttis kaasa ka liiva ning nii need rõngad muudkui allapoole vajusid, kuni 5 tükki maa sisse olid saanud:

Rõngad sai omavahel ka ühendatud klambritega ja makrofleksiga tihendatud. Nüüd on vaja mõned päevad oodata, kuniks rõngad veel vajuvad. Peale seda saab täita väljaspool rõngaid olevad avad ja vesi vahetada 3 korda 3 päeva jooksul. Selleks peab minema ostma ka hüdrofori (veepump), aga see ajab hiljem ka kastmisfunktsiooni ära. Vee sügavus peaks olema 1,6 meetrit, sellest piisab küllaga.

Hiljem katan kaevukaane mullaga ja lilled peale. Seniks aga on kaev ka observatooriumile seltsiks:


Mis sai kaevust edasi - loe siit!
Postita kommentaar