Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

06 juuli, 2007

Kosmose Disneyland Euroopas - Cité de L´espace


Kes veel ei tea - keset Euroopa südant, Prantsusmaal, Airbus sünnilinnas, Toulouse´is, asub siinpool maakera suurim kosmose teemapark Cité de L´espace - Kosmoselinn. Juuni lõpus otsustasime perega seda parki külastada ja nii saigi Toulouses 4 päeva viibitud.

Park iseenesest ei ole väga suur pindalalt, kuid vaatamist jätkub terveks päevaks. Peamised ja suurimad atraktsioonid on Stellarium, kus on välja pandud näitus kõigest, mis puudutab kosmost ja kosmoselende. Kauguste allee on koht, kus iga 5 meetri tagant on pilt meie universumist logarotmiliselt 1000 korda suurema vahema tagant. MIR kosmosejaama täismõõdus makett koos sisustusega. Ariane kosmoseraketi täismõõdus makett. Päikesesüsteemi mõõtkavas makett. Linnutee laburint põõsastest tehtuna. Planetaarium. Imax kolmemõõtmeline kino. Maakera arengut ja ajalugu näitav Terradome. Laste ronimisväljakud:)

Euroopa Kosmoseagentuuri kanderakett Ariane oli võimas vaatepilt:

Stellariumis võis tunde kosmosteemalisi näitusi vaadata. Selle ette oli kujundatud põõsastest laburint, millele oli antud Linnutee kuju:

Sealsamas oli võimalus ennast riietada ka skafandrisse, mis oli küll virtuaalne, kuid välja paistis nagu päris. All olengi kosmoseülikonda pugend ja kujutan ette, kui lahe see tegelikkuses oleks:)


Ka väikesed kosmosehuvilised olid mul kaasas, siin olen koos Katarinaga, Ariane kanderakett taustal:


Kauguste allee näitas kujukalt meie Universumi suurust. Iga viie meetri tagant oli pilt 1000 korda kaugemalt pildistatuna. Algas see 10 m kõrguselt tehtud pildiga ja lõppes kogu Universumi kujutamisega.


Terradome oli selline kuplitaoline ehitis. Seal see oli võimalik vaadata etendust Päikesesüsteemi sündimisest ja Maakera arengust kuni tänapäevani:

MIR kosmosejaam oli väljas täies suuruses koos sisuga.

Kolmemõõtmelises IMAX kinos jooksis film ISS kosmosejaamast. Mulje oli vapustav, prillid peas vaadates toimus kogu tegevus sinu ümber. Siin pildil on väike kosmosehuviline prille demonstreerimas:


Kel sinnakanti asja, soovitan läbi astuda.

Tervisi, Raivo


Postita kommentaar