Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

29 august, 2007

120


Lõvid


Queen Elizabethi pargis sai kohatud ka lõvisid. Mõned erinevad vaatenurgad nende elust on siin.
Sellises sfinksi poosis lebas isalõvi ja kaifis:


Emalõvi oli aga parajasti ametis äsjamurtud pühvli söömisega:


Peale sööki istus pere tee äärde ja põrnitses meid uniselt ja laisalt:


Vahepeal tuli unigi silma:


Neegrinaised, kes mööda teed kulgesid, märkasid lõvisid juba varakult ja jäid teeäärde ootama nende äraminekut:


Lõpuks lõvid leebusid ja asusidki minekule. Üks neist tegi meile veel ilusa poosi:

Meteoriidikraater Queen Elizabeth Rahvuspargis Ugandas


Lake Edwardi lähedal asus selline lahe kraater. Oli see vast pauk, kui meteoriit sinna põrutas!

28 august, 2007

Välk pilvises taevas

Puhkasin aktiiivselt Aafrikas, riikides nimega Uganda ja Rwanda. Seal püüdsin vihmasajus kinni kaks välgunoolt:Hiljem selgus, et pildistamise ajal oli jõehobu minust vaid paari meetri kaugusel rohtu näsimas. Aga mis sa teed, öösel on ju pime:)

09 august, 2007

Veel M13

Nädalake tagasi võtisn üles M13 kerasparve. Viimasel laupäeval tegin seda uuesti. Olin vahepeal kõvasti end tehniliselt harinud ja proovisin uute teadmiste valguses uuesti seda kerasparve pildistada.

See mis teleskoobist välja tuli, on siin:


See pilt on koos dark frame´dega juba. Edasi sõltub kõik, kuidas oskad kasutada Photoshopi. Just seal ma oma teadmisi täiendasingi pilditöötluse osas ja vaadake tulemust:


See pilt on sama, mis esimenegi, vaid PH-ga üles mukitud:) Tulemus ei ole suurepärane, kuid minu kui algaja kohta päris hea. Arenguruumi veel jagub!

05 august, 2007

Suurepärane kakskitäht Albireo


Tegelikult on ta kolmiktäht, kuid kõige nõrgem komponent ei ole lihtsalt näha. Luige tähtkuju otsmine täht on üks kaunimaid kaksikuid üldse taevas. Väiksem, sinakas täht paneb suuremale, kollasele, täpi peale nagu i tähele!

Öö värvid vol2Kunagi kirjutasin öö värvidest.

Täna natuke lisa. Pildid tehtud Kuuvalguses ja tõestavad ilusti, et ka öösel on värvid olemas!

Suve Suur Kolmnurk

Vega, Deneb ja Altair moodustavad suvetaeva suure Kolmnurga. Selles kujundis on peidus palju tähtkujusid, näiteks Luik, Rebane, Delfiin, Nool, Lüra ja seal asub palju süvataeva suurepäraseid objekte.

Otse läbi kolmnurga on näha ka meie Linnutee helendav jutt, mis allpool pildil näha. Samuti on pildile sattunud meteoor (all keskel Denebi juures), käes on ju Perseidiide meteoriidisadu.Kes leiab allolevast Kolmnurgast üles Nagi asterisimi?
Värviline Kuu

Kui Kuu pildi värvuse tugevust tõsta, näeme ka tegelikke Kuu värve. Iga toon vastab erinevatele keemilistele komponentidele, näiteks punakas on raud.

Tegin Kuust mõned pildid, lähivõtted on teleskoobiga, muidu kasutasin 400mm objektiivi ja kahekordset ringi seal vahel.

Platoo kraater ja Mare Imbrium:Prominentne Kopernikuse kraater:


Kuu 52%:

M57- Ring Nebula ja M13 - The Great Hercules Guster


August käes ja hooaeg hakkab jälle pihta!

M57 ehk Sõrmuse Udukogu. Seda planetaarset udukogu õnnestus mul pildistada mõni päev tagasi, kui üle pika aja taas observatooriumis taevast järgisin ja pildistasin. See on jäänuk Päikesetaolisest tähest, mis on oma elu lõpetanud. Ka meie Päikest tabab sama saatus ja kunagi on kosmoses näha samasugust udukogu, mis kunagi oli meie täht.

Samuti imageerisin üht ilusamat täheparve M13. Selles on üle miljoni tähe pressitud kosmilises mõistes väiksesse ruumi. 25 000 valgusaasta kaugusel on tema läbimõõt 145 valgusaastat. Mida lähemale tema keskmele, on tähed paigutatud 500 korda tihedamalt, kui meie Päikesesüsteemi naabruses. Vanus - 14 miljardit aastat!

03 august, 2007

Kuidas Põnn omale uue sõbra leidis


Sattus täna Põnn, vaevalt nelja kuune, esimest korda naabrite aeda. Istub seal õnnetuna ja ei oska miskit peale hakata.

Järsku - trahh - ja koer Põnni juures nuuskimas. Selgus, et naabritel on uus pereliige, kahekuune lambakoerakutsikas. Koer nuusib, kass aga turris.Siis kukkus kutsu kassi mängule kutsuma ja hakkas lipitsema te ees:Vaatamata noorusele, põrnitses Põnn teda, nagu arst hullu patsienti:)

Samal ajal aga piilus nuhi välimusega Tutsu, kes on naabrite kass, nurga tagant kogu mängu. Oma argus ei lubanud tal uudistada ei uut pereliiget, ega ka naaberkassipoega:


Naabrinaine tõi ta küll süles korra lähedale, kuid oh seda ruttu tagasi maja poole, kui kass sülest maha sai:


Vahepeal aga pakkus kutsikas Põnnile käbi:)


Nii nad sõpradeks saidki!

Ja järsku olid kõik kohad...


..täis sipelgaid, tiivulisi sipelgaid. Ei tea, mis neid maa seest välja ajas, aga karjade kaupa sattusid nad tiigivette ja uppusid seal. Tõmbasin neid sealt filtriga päris palju välja.Mis taime või puu seemned need on, kes teab?


...mis niimoodi õhus ringi lendlevad tuulisel ajal. Püüdsin ühe kinni nendest:)