Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

15 märts, 2008

Uus teleskoop Meade RCX400


Selline , 14 tolline teleskoop saabus peale pikka ootamist lõpuks kohale. Tegemist on eelmise malli täiendatud versiooniga, kus lisavidinaid hulga juurde tekkinud, aga peamine - valguse murdumine on viidud teisele põhimõttele. LX200 oli Smith-Cassegrain tüüpi, siis RCX on Ritchey-Cretien (RC) disainiga teleskoop (sellest ka lühend RCX). See tähendab tükk maad vingemat pilti, eriti kooma vaba valguse murdumist.

Lisaks kümnetele muudele lisadele on eriti hea see, et lõpuks on teleskoopbile ka USB pordid ilmunud (serial pordi asemel) Ka kaste eemaldamiseks on torusse sisse ehitatud soojendus ja toru temperatuuri ühtlustamiseks välistemperatuuriga on tagapool väike ventilaator, mis siis puhub välisõhku torusse sisse.

Vaadake kõiki lisasid siit.

Hiljuti nimetas Meade kohtuvaidluste tõttu teleskoobi nime ümber LX400-ks. RC disainiga teleskoopide tootjad hakkasid protsestima, kuna nende arvates ei olnud Meade disain tegelikkuses täpne RC, vaid osaline. Seetõttu esitati ka hagi, mille peale Meade tagasi tõmbus.

Nüüd aga kurb uudis. Teleskoop on transpordi käigus viga saanud. Ilmselt on peapeegel paigast nihkunud (piisab vaid 1/100 millileetrist..) Tähendab see seda, et teleskoopi ei anna kollimeerida kuidagi. Pilt, mida sealt näeb, on kahekordne, õrna varjuga. Seetõttu peab tõdema, et selleks kevadeks on uute piltide tegemine peatunud. Praegu ajab transafirma asju kindlustusega ja igal juhul peab toru tagasi tehasesse saatma, kui sellest asja tahaks saada.

Õnneks on mul olemas ka väike teleskoop. Eks peab siis seda niikaua tihedamini kasutama, kuniks ükskord uus toru jõuab!

Homsest olen nädal aega Egiptuses lastega, proovin sealt püüda häid pilte püramiididest!
Postita kommentaar