Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

22 juuli, 2008

National Geographic kaardistab inimeste päritolu.


The Genographic Project
Sellise nime all uurib NG inimese päritolu ja põlvnemist. Üle maailma võetakse DNA proove 100 000 inimeselt, et kaardistada inimeste liikumine sadade tuhandete aastate jooksul. Idee on lihtne - Y kromosoom kannab endas kõiki aegade jooksul tekkinud mutatsioone, mille järgi ongi lihtne meesliini tagasi ekstrapoleerimine. Naistel on võimalik end uurida lasta vaid emaliini pidi, kuna neil Y kromosoom puudub - neil uuritakse sama mutatsioone mitokondriaalse uuringuga.

Täpsemalt võite lugeda ülaltoodud lingi alt.

Millest aga tahtsin rääkida, on see, et tellisin ka omale ja abikaasale DNA kiti, millega oma proovid saadame. Tulemused avaldatakse NG veebilehel mõne kuu jooksul, siis ka täpsemalt, kust meie liinid pärit on!

Saabunud kastikeses oli siis hunnik materjali projekti kohta:


ning paar väikest katseklaasi ning põsest proovivõtmise pulgake:
Peale põske seestpoolt hõõrumist tuli pulgakese ots panna katseklaasi ja see sulgeda tugevasti ja tihedalt. Kaasas oli ka ümbrik, millega saab proovi tagasi saata USA-sse.

Proove tuleb võtta kaks korda, et viga vähendada.

Nüüd jään huviga ootama, missugusse liini minu Y kromosoom sobib! Kes soovib aga sama uuringut ka enda peal teha, tellige KIT siit: http://shop.nationalgeographic.com/shopping/product/detailmain.jsp?itemID=2346&itemType=PRODUCT
Postita kommentaar