Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

27 august, 2008

Väike teleskoop saabus


Eile, peale 2 kuud ootamist, jõudis lõpuks kohale ka väike setting. Väike võib selle kohta tinglikult öelda, Willam Optics´i refraktor FLT 132 APO on oma pikkuselt päris pirakas, läbimõõdult küll jah mitte nii suur, vaid 132 mm ehk 5" toru. Fookuskauguselt on tegu kiire toruga, F/7 (R suhe saadakse, kui jagatakse fookuskaugus 925mm toru läbimööduga).

Viimistlus on viimasepeal, plast osad puuduvad täielikult. Peale vaadates on näha ja tunda, et tegu on kõrgklassi teleskoobiga, mis väljendub ka kõikides tehnilistes näitajates.

Koos toruga saabus ka uus ekvatoriaalmonteering celestron CGE. Selle asendasin vana SkyWatcheri HEQ5 vastu, mis ei olnud suurem asi. C monteering on juba profitasemega Go-To funktsiooniga riistapuu ning selle tundmaõppimine võtab ka kindlasti oma aja.

Lisan näitajatele siiski lingi, sest muidu venitaks see artikli liiga pikaks. Vaadake neid teleskoobi kohta siit ja monteeringu kohta sealt! Samast kohast võite valida ka omale sobivaid riistapuid taevastel radadel uitamiseks. Olen selle poe klient juba pikka aega ja julgen soovitada.

Poe omanik mainis muideks tänases kirjas mulle järgmist:...We had another customer from Estonia, in the shop this morning. He is coming back tomorrow for 110FLT + EQ6 Pro...

Ehk siis üks William Optics´i väiksem toru koos korraliku monteeringuga jälle Eestis juures! Kui keegi teab, kes oli see ostja, siis andke mulle ka märku!


PS seadsin kogu monteeringu observatooriumisse ka üles, kuid nagu ikka jsellistel juhtudel varemgi olnud, saabus kogu pakend ilma voolu juhtmeta. Nüüd siis ootan seda ja siis selget taevast!
Krt, raske on siis lisada neid voolujuhtmeid asjadele, mis voolu tarvitavad, arumaisaa!


Postita kommentaar