Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

27 september, 2008

Emotsioonid


Mõni aeg tagasi lugesin ühest astrofoorumist kirjatükke kasutajate tunnetest taevavaatamisel ja sellega seonduval. Omalt poolt tahaksin ka sellest paar lauset kirja panna.

Ilmselt olen minagi tavaline inimene, kes rõõmustab kordaminekute üle ja kurvastab, kui asjad ei lähe nii, kuis tahtsid. Taevavaatlemine on üks neist positiivsetest emotsioonidest, mis lausa täidavad südame rahuloluga. Samuti on seal ka neid hetki, kus vannud nii et maa on must! Kui nende negatiivsete juures on eranditult nii, et lõppkokkuvõttes pööravad need end ikkagi rahuloluks, sest inimene ju õpib oma vigadest ja kui asjad sellest ei sõltu, sai ikkagi aega lahedalt veedetud.

Hea tuju tuleb, kui

 1. Näitad inimestele Saturni ja sealt kostub see "Vau, ongi ringid ümber!" Seletad siis nendele, et see pole foto teleskoobi ees, vaid ehtne planeet just nüüd ja praegu!
 2. Vaatad suurepäraseid täheoaase, nii keras-, kui ka hajusparvi. Tegu on nagu teemantikülviga taevasse; need sättendavad ja vilguvad ning kui sa kujutad ette vahemaid ja nende kaugusi, siis kukkub suu lahti!
 3. Kuulad öö hääli! Neid on igasuguseid, nii ritsikaid, linde (eriti kevadeti), kui ka autode mootoriurinat. Ekstra heli igas öös on vedurite pikad "TUUUUUUUUUT", kui nad Pääsküla juures sõidutee ristumist ületavad. Need ameerika vedurid teevad mõnusta tuutu, vanadest filmidest kuuldud-nähtud.
 4. Vaatad Andromeedat või Orioni ja registreerid oma silmas need iidsed footonid, mis mõndadel juhtudel saabuvad miljonite aastate kauguselt!
 5. Viskad pilgu taevasse õhtusel ajal ja näed Linnutee jutti - see tähendab, et hea vaatlusilm on garanteeritud
 6. Leiad taevast selgel ööl lõpuks selle kauge udukogu, mida enne näinud ei ole!
 7. Sul on hea tehnika, millega taevast vaadata!
 8. Kui lõpuks peale mitmeid pildistamisi avastad, et tähed ei triivi enam pildi peal ja monteering on saanud lõpuks peaaegu täpseks!
 9. Peale pildi allalaadimist näed, et lõpuks ometi on see välja tulnud ja nüüd loodad, et ka järeltöötlus õnnestuks
 10. Peale tunde arvutis mässates saad lõpuks oma pildi valmis ja tunned sügavat rahulolu, et see välja on tulnud! Looduspilt.ee peal valitakse pilt nädala parimaks!
 11. Peale vaatlust voodisse saab ja hommikul ärgates end hästi tunned, sest õhta läks asja ette.
Ja nüüd need hetked, mis ajavad vanduma:)

 1. Saabub uus vidin observatooriumisse ja nagu alati, on karbis puudu mõni vajalik juhe!
 2. Peale poolt tundi ettevalmistamist pildistamiseks läheb taevas pilve.
 3. Kuude kaupa udust ja märga ilma alates oktoobrist kuni jaanuarini.
 4. Vool kadus ära või monteering nihkus paigast vaatluse keskel
 5. Peale pildistamist avastad, et monteering ei ole täpne ja tähed on läinud triivima fotol
 6. Peale poolt päeva järeltöötlust saad aru, et see pilt on aia taha läinud.
 7. 15 kraadine pakane!
 8. Viskad pilgu taevasse õhtusel ajal ja näed Linnutee jutti - ja loodad, et taevas pilve läheks, sest täna ei jõua ja ei viitsi kuidagi välja ennast ajada, aga see jääb piinama
 9. Peale kolme öist järjestikust joondamist ei saa ikka veel monteeringut paika!
 10. Arvuti jookseb kokku kõige pingelisemal momendil, kui aegvõtte käimas on!
Neid momente on veel, aga "miinusmärk sulu ees muudab märki sulu sees!" Ilgelt hea tunne on seda hobi viljeleda, soovitan kõigile! Esialgu piisab binoklist ja selgest taevast!
Postita kommentaar