Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

24 september, 2008

Inimene õpib kogu elu..
See pilt ülal on minu värskeim, tehtud eila öösel. Olen seda kauget valgust minevikust (nimi: Andromeeda galaktika M31, kaugus meist: 2,5 miljonit valgusaastat) töödelnud terve tänase päeva ja lõpuks sai tulemus selline. Kümme 4 minutilist (ISO 800) valgus- ja tumekaadrit on siin Images Plus tarkvaraga joondatud ja summeeritud ning Photoshopiga järeltöödeldud.

Ja ikkagi ei ole see veel selline, nagu tahaks või võiks. Arenguruumi jagub veelgi ja usun, et veel sellel aastal saan oma parima pildi sellest kaugest galaktikast (mis muideks juhuslikult liigub meie Linnuteega kokkupõrkekursil. 2 miljardi aasta pärast ühinevad kaks giganti kohaliku grupi suurimaks galaktikaks.....)

Arvutis pilti salvestades sattusin aga vaatama oma eelmisi pilte aasta tagusest ajast, kui tähepildistamisega algust alles tegin. Erinevus on rabav ja tõestab ilmekalt - kui sa ikka midagi väga eesmärgiks võtad ja soovid (minu soov ja eesmärk oli heaks taevapildistajaks saada ning tollest hetkest pole möödunud päevagi, kui ma oma pead astropildistamise probleemide lahendamisega poleks vaevanud), siis pole miski võimatu, on vaja ainult tööd teha. Siin need pildid on:

See pilt on tehtud lausa 2004 aastal ja siin peale galaktika tuuma miskit muud näha polegi:


See on üleelmise aasta lõpus tehtud esimene pilt M31-st


ja siin selle aasta jaanuaris üles võetud M31


Mida sellest õppida? Ära kunagi lõpeta unistamast, kuid selle erandiga, et vii oma unistused ka ellu. Selleks on vaja vaid hommikul ärgata ja tegutseda selle nimel. Ja siis ükspäev avastad, et nääh, ongi täitunud..
Postita kommentaar