Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

04 detsember, 2008

Planewave CDK 12,5" kohal..Ja posti peale asetatud. Oli vast tegemist! Nagu tavaliselt, oli ka seekord komplektist mõni asi puudu, näiteks otsija (finderscope) ja serial-to-usb draiveriplaadilt ei suutnud arvuti miskit välja lugeda. Lisaks tellisin sepalt veel ühe lisaraskuse kogu krempli tasakaalustamiseks, sest kahest originaalist ei piisanud.

Teleskoop tundub võimas. Asetasin väiksema toru talle otse peale, mis annab võimaluse mõlemat teleskoopi korraga pildistamiseks kasutada, või siis vastavalt ühte gideerimiseks ja teist pildistamiseks. Muidugi saab mõlemast ka silmaga piiluda, aga viimasel ajal on seda väga väheseks jäänud. Harrastajad räägivad erinevatest etappidest oma arengus ja varem või hiljem jõutakse välja sellesse punkti, kus visuaalseid vaatlusi jääb aina vähemaks ning pildistamise osakaal kasvab enamuseks. Ei tea, kas ma olen ka sinna hakanud jõudma?

Mm täna otsustasin, et pean ikka ühe väiksema toru veel muretsema, kuna Saaremaa maamaja juures on plaan üks väiksem observatoorium püsti panna. Monteeringuks sinna läheb vana Celestron CGE (väga hea monteering) aga toru lähen selle nädala lõpus Londonisse valima. Seal on lähiümbrusest kõige suurem valik!

Nüüd on siis vaja jälle vaid ilma oodata ja siis saab monteeringut sättida ja teleskoopi häälestada ja kollimeerida, kui vaja. Pildistamiseni jõuan alles peale seda!

Postita kommentaar