Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

24 jaanuar, 2008

THANK YOU, YOUR BOOKING ENQUIRY HAS BEEN SENT


Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et kui sul on $200 000, siis palun väga, sir Richard Branson viib su oma SpaceShipTwo kosmoselennukiga kosmosesse. Juba on registreerunud 200 soovijat. Esimesed lendavad üles juba 2009 aastal.

Kui sa pole suutnud nii palju raha säästa või koguda, siis kuna pankades on raha piisavalt, tuleks sammud sinna seada ja finantssüst kätte saada. Edasi tuleb liikuda siia leheküljele ja registreeruda. Broneerimistasu on $20 000 ehk 220 000 krooni.

Peale kohustuslike väljade täitmist ja reservatsiooni saatmist sain sellise teate, nagu pealkirjast lugeda võid. Natukese aja pärast järgnes ka email:

Dear Raivo

Thanks for filling out the Book Now form on our website. We are delighted that you are interested in booking a seat to space with us and one of our representatives will be in touch with you shortly to go through the booking process and answer any other questions you might have.

Let the journey begin….Minu otsus on tehtud aga kuniks sina otsustad, kas minna või ei, vaata allolevat videot, kuidas see lend välja saab nägema:

22 jaanuar, 2008

Messanger on kohal!


Tundub tuttav koht? Ei, see pole Kuu. Automaatne uurimislaev MESSANGER on jõudnud esimese möödalennuni Merkuurist. Umbes 20 000 km kauguselt tehtud pilt näitab meile tuttavaid pinnavorme, sarnased Kuuga, kuid kraatrid on üpriski lamedad. Merkuuri külgetõmme on ajajooksul neid vorminud just selliseks.

Messanger on juba jõudnud pildistada üle 1000 foto Merkuurist. Esimesel möödalennule järgneb veel paar, kuni uurimislaev 2011 statsionaarselt Merkuuri orbiidile jääb!

21 jaanuar, 2008

Kuu 96%Meie talved on nagu on. Kuude kaupa ei ole selget taevast, eriti sügis ja talvekuudel. Eile peale lubatud, kuid ärajäänud suurt tormi lõi edelatuul taeva 2 tunniks selgeks. Selle ajaga sain kiirelt pildistatud vaid Kuud, mis ei olnud täis :), vaid 96% peal. Seda on näha Kuu vasakul pool, kus terminaator üle jookseb ja varjus kraatrid ilusti välja toovad.

17 kaadrist kokkulapitud Kuu oligi eilane tulemus!

Pildil nähtavad ruudud ongi erinevad kaadrid. Kuigi pildistatud sai üpriski kiirelt, on kaadrite ühenduskohad näha. See tuleneb atmosfäärist, mis on pidevas muutumises. Kuigi ava ja säri on kõigil piltidel üks ja sama, jõuab atmosfäär muutuda selle mõne minutiga niipalju, et valgustasemed ei tule kõigil piltidel samasugused!

20 jaanuar, 2008

Kuu kattis Saturni


Möödunud aasta 23 mail toimus selline sündmus, kus Kuu liikus Saturni eest mööda. Kuna meil oli üpriski pilvine sellel päeval, siis Kuu jäi pildile, aga Saturn mitte. Täna võtsin kätte ja töötasin nats nende piltide kallal. Kuna Saturni ei õnnestunud kuidagi päästa pilvede tagant, tegin valmis kompositsiooni, kuidas see sündmus oleks välja näinud, kui pilvi ees poleks olnud! Saturni on pildistatud siin mul eraldi ja kaks pilti kokku liidetud!

19 jaanuar, 2008

Orion kiirtee taustal


See pilt on tehtud Araabias, kõrbes viibides. Taamal, umbes 5 km kaugusel on kiirtee läbi kõrbe, selle taustal paistab just tõusnud Orioni tähtkuju. Vasakul heledaim täpp on Marss, kiirtee kumasse keskele alla jääb aga heledaim täht meie taevas Sirius

Omaani Sultaniriik12 jaanuar, 2008

Elegantsuse tippteos

Maailma ainuke 7 ******* hotell Dubais. Ehituskunsti tippteos! Öö "tavalises" toas alates $600, sviidis aga algavad hinnad $2500! Proovid järgi:)?

Mõned vaated veel Jumeirah rannalt linna poole:


10 jaanuar, 2008

09 jaanuar, 2008

Kõrbeämblik


Selline pilt avanes liivakõrbes. Tsivilisatsioon on ka sinna jõudnud. Hunnik keerdus okastraati vedeles "mitte kuskil", keset kõrbe...!

Valguslilled


Uue aasta saluut Araabias nägi välja, nagu oleks taevasse kasvanud valguslilled!!

06 jaanuar, 2008

M27 The Dumbbell Nebula vol2


Vol 1 sai tehtud kuu aega tagasi. Kõpitsesin seda pilti veidike ImagesPlus tarkvaraga ja tulemus jälle parem.

05 jaanuar, 2008

M33 - Trianglum Galaxy


Selline tilluke tuli see objekt, sest 400 mm fookuskaugust ei ole piisav suurenduseks. Järgmine kord proovin läbi teleskoobi sama objekti pildistada.
3 miljoni valgusaasta kaugusel asuv süvataevaobjekt kuulub koos Linnutee ja Andromeeda galaktikaga kohalikku gruppi. Nii et nagu naabrimees, üleaedne!

Kolm galaktikat pildil - teine osa.


Kuulus Andromeeda galaktika M31 oma satelliitidega M32 ja M110. Meile kõige lähim galaktika põrkub Linnuteega kokku 2 miljoni aasta pärast. Oh seda tulevärki, mis siis taevas näha on. Seniks aga saab seda giganti jälgida ka palja silmaga pimedas kohas, binokkel aga näitab juba üpriski palju detaili temast.

See valgus, mille eile kinni püüdsin teleskoobi kaudu fotokasse, on 2 miljonit aastat vana. Inimene hakkas alles sellel ajal kahel jalal kõndima, kui selle galaktika valgus meie poole teele asus...

Kolm galaktikat Suures Vankris


M81, M82 ja NGC 3077 on sellel pildid näha! Esimesed kaks neist on näha pildi keskel ja vasakul pool, viimane aga all keskel.
Muideks, astronomi tunneb ära tema autonumbrist: M8182! Just sellise numbriga auto vuras hiljuti USAs ringi, roolis astronoomiaajakirja peatoimetaja!
Pilt tehtud eila õhta Canon 1d Mark III, millele objektiviks sai pandud refraktorteleskoop Equinox 80D

M42 - Suur Orioni Udukogu vol 2 ja Jooksva Mehe udukogu


Mõni aeg tagasi tegin sellest udukogust pildi, mis ei olnud väga õnnestunud. Nüüd siis uus katse. Pildil on vasakul näha ka The Running Man Nebula, maakeeli Jooksva Mehe udukogu. Ametlik tähis sellel on NGC1977.

Ühtlasi tegin ümber ka Orioni südamikust võetud pildi, mille mõni nädal tagasi siia riputasin. Lõpuks sain selgeks mõned töötlusnipid, kuidas asju teistmoodi ja paremini saab. Tulemus on siin:04 jaanuar, 2008

Veelill, värviline lind ja vares Araabias.


Head uut aastat kõigile. Jätkame aga sama hooga, nagu eelmiselgi. Ülal ongi ilus veelill punase südamiku ja rohelise varrega. Pilt tehud Pärsia lahe ääres.


Selle linnukese (mis ta nimi on, kes teab?) tabas fotokas mõnusal hetkel just enne maandumist päikesevarjule.
Varesed on Araabias väiksemadja teevad ka kõrgema heliga "kraaksu". Selle suled lehvisid mõnusalt tuulekäes.

Tulekul hulganisti pilte nii taevast kui ka maapealt!