Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

08 jaanuar, 2009

Light boxTeooria ütleb, et taevasäristamisel tekib valguskaadritele mitmesugust prahti, ilma milleta pilt aga kvaliteetsem on. Sensorimüra, kosmiliste kiirte müra, valgusreostus, teleskoobipeeglil ja kaamera sensoril olevad tolmuterad, vinjeting ja neid on veel erinevaid. Et sellest saastast lahti saada on mitmeid võimalusi - müra vähendavad tumekaadrid, reostuse gradiente mitmesugused pluginad, tolmu ja vinjetingu vastu aitavad aga tasaväljakaadrid. Need siis jagatakse valguskaadritest maha ja tulemuseks on tasane ja tolmuteradevaba pilt.

Tasaväljakaadrite, ehk flatframeide jaoks on vaja valgustada ccd kaamerat ühtlase valgusvooga. Siiani tegin neid kaadreid lihtsalt - valge t-särk teleskoobi ette ja taskulambiga valgus särgile ühtlaselt, säri ja asi klatt. Uus teleskoop nii lihtsalt ei reageeri. Selle jaoks on vaja teist lähenemist.

Käisin mitu päeva mõtlikult ringi ja siis asusin ehitama valguskasti, mis annab ühtlase signaali. Selleks oli vaja paari led lampi, penoplasti, pleksiklaasi ja nats vineeri. Skeem töötab nii, et valgus suunatakse kasti sisemusse, esimene pleksiklaasist ekraan hajutab valguse esmaselt, teine pleksiklaas aga juba päris ühtlaselt. Nüüd on vaja kast teleskoobi toru ette tõsta, teha säri ja asi funkab.

Nii ka tegin ja tänane katse andis päris hea tulemuse. Paar pilti sellest kastis ka siin näha! Photoshopis valgusvoogu mõõtes näitas tulemus mitte pärist tasast välja, aga sellest piisab, et too vastik lisapraht piltidelt välja praakida!

Teooria kogu kremplile asub siin!

Postita kommentaar