Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

21 veebruar, 2009

Uus observatoorium
Mõni aeg tagasi otsustasin, et ehitan Saaremaale oma maja taga asuvale põllumaale uue observatooriumi. Siinne taevas on kõike muud kui Tallinnas, valgusreostus puudub täielikult ning rännikulähedus loob eelduse rohkemale selgele taevale kui mandril. Olen nüüd paar päeva siin aega jälle veetnud, ja mõlemad ööd on olnud selged, tänagi paisatb sama trend jätkuvat. Plaan on väiksem toru püsti panna täna ja lihtsalt taevast vaadelda.

Aga uus obs! Seinad püsti ja kahe nädala pärast on see valmis. Siis jääb vaid oodata kuplit, mis aprilli alguseks saabub ja kui hästi läheb, saab esimest valgust sealt vaadata juba augustis, kui mitte varem.

Obs tuleb täielikult üle võrgu juhitav, mis tähendab, et kohapeal ei peagi viibima. Kuppel ja teleskoop, rääkimata kaamerast ja kõigest muudest lisavidinatest (fokuserist kuni tumekaadrite säristamiseni, rääkimata pilve- ja tuuleanduritest) kuuletuvad täielikult üle võrgu juhtimisele PcAnywhere programmi abil. Ka kogu tehnika sisse-välja lülitamine käib läbi IP moodulite abil.

Obs on seekord kahekordne, ülemine on vaid taevatehnika päralt, alumine aga hoiab soojustatud ruumis arvutiparki. See tähendab, et kui viibin kophapeal, saan kõike läbi viia ka esimesel korrusel. Samuti töötab süsteem ka talumajast üle kohaliku võrgu, nii et võimalused on piiritud obsi kasutamisel. Ole sa Egiptuses, või Uus-Meremaal, ikka pääseb taevale ligi. Ahjah, need pilveandurid annavad mulle teada, mis on taeva olukord - kas pilves või selge.

Siin ka paar pilti poolikust obsist.


Postita kommentaar