Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

19 aprill, 2009

M109


Viimasel ajal tuleb neid M-e nagu saekaatrist:) Nüüd on vahe sees, sest tarkvaraliselt on arvuti jupsima hakkanud ja ma ei suuda leida viga üles. Eile installisin varskelt ostetud automatiseerimise tarkvara, mis pildistab, avab ja suleb kuplit, laeb pildid alla, fokusseerib ja teeb kõik vajalikud toimingud ise ära sellel aja, kui inimesel magamise aeg on. Programm võimaldab efektiivselt pimedat aega ära kasutada ja suurendab seeläbi tunduvalt piltide kvaliteeti.

Samal ajal on teleskoobi monteering imelikult käituma hakkanud ja objektile libisedes jääb tihtilugu meridiaani ületamisel lihtsalt seisma. Viga pole siiani leidnud ja seetõttu veetsin täna üle 5 tunni seda otsides. Tulemus 0.Jändasin tarkvarade ja draiveritega, aga paremaks miskit ei läinud, hoopis hullemaks. Kupli juhtprogramm loobus peale tarkvaralist ümberinstallimist hoopis ühendumast, mis tähendab, et kaugtöö on võimatu. Närvid tunduvad juba üsna läbi olevat:)

Monteeringu tootjaga on aktiivne kirjavahetus, aga siiani lahendust veel pole. Tundub, et pean vist kogu obsi arvuti välja vahetama, see aga on üks igavene jant töö kõige vajaliku tarkvara otsast peale laadimisega...

Eile peale programmi edutut katsetamist läjksin vanale tehnikale üle ja sain pildi sellest ilusast galaktikast M109. Ta on eriline ka oma tuuma poolest, mis on välja venitatud ja seetõttu jätab korraliku propelleri mulje! Pildil on näha ka M109 kolm suuremat satelliitgalaktikat, kas leiad need üles?
Postita kommentaar