Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

26 mai, 2009

Lollid meie ümber


Iga päev tiirlevad meie ümber inimesed, kes on lollid ja rumalad. Neid kohtab kõikjal - poes, tänaval, üritustel, televiisoris, kinos, kus iganes. Nendega suhtlemine võtab meilt palju energiat, nad on nagu vampiirid, kes oma lollusega imevad meid kuivaks.

Eriti lollid on inimesed, kes näiteks on Savisaare valijad. Nad on manipuleeritavad, vihkavad kõiki, kellel natuke rohkem vara või tarkust, inimesi, kes loovad ühiskonna väärtusi. Nad laseksid meid päevapealt maha või saadaksid Siberisse. Nad kuulavad oma isakest ammuli sui, nad on ajupestud, nagu Põhja-Korea inimesed.

Vastandina oma valijatele, on Savisaar aga ise väga tark. See seisneb oskuses oma lolle valijaid mõjutada. Kogu tema populaarsus selle najal ju seisabki: klassiviiha õhutamine, oponentide maha tegemine, poliitiline hämamine jne..Savisaar juba teab, kuidas lollide najal võimul püsida.

Ma ei tahaks üldistada, aga kohati tundub, et suurem osa inimestest meie ümber on lollid! Võtkem näiteks Võsa Pets ja tema saade!! Minu naine ütles selle peale, et pole olemasd lollimat meest, kui Võsa Pets, mina lisaksin sinna juurde, et pole olemas lollimat saatekülalist ja ka selle saate vaatajat! See on ehe musternäide inimeste lollusest, ühelt poolt saatejuhi ja tema tegelaste näol, teiselt poolt vaataja näol. Aga äkki vaadataksegi seda saadet selleks, et näha, kui lollid inimesed seal üles astuvad? Lollide üks iseloomulik tunnus on, et nad tahavad seda ju kõigile kuulutada ja näidata!

Lollid inimesed on lollid sellepärast, et nad on harimatud, kuid mitte vaid hariduse puudumise, vaid harituse, intelligentsi ja soovi olla tark puudumise pärast. Lollid inimesed ei loe raamatuid! Neil puudub enesekriitikameel, nad on mõjutatavad, nad usuvad kõike, mis tundub nende seisukohast õige olevat.

Lollid võivad olla kõik sinu ümber. Naabrimees, kes sinu aeda sitta viskab, töökaaslane, kes arvab, et Kuul on elu, hea sõber, kes lihtsalt lolliks läheb, sugulased, kes sind taga räägivad, pubekad, kes arvavad, et on maailma naba, ajupestud ja pimestatud valijad. Või Päästeamet, kes ostavb demineerijatele Sniffex nimelise seadme (100 tuh krooni), mis pidavat tundma kõikide lõhkeainete "lõhna". Või ravitsejate ja nõiausksed, kellele tulnukad on ajusse kristalli istutanud. Või õpetajad, kes ei tee vahet astroloogia ja astronoomia vahel! See nimekiri on lõputu..

Siit tuleneb ka reegel, et raha liigub lollide taskust tarkade inimeste taskusse, raha ei armasta lollust. Seetõttu on kahjuks targad ka kõik need, kes kasutavad pettust lollidelt raha välja pumpamiseks. Hea näide on siin dieeditablettide müüjad, "Selgeltnägijate tuleproov" ("seal on ju midagi taga ikka!!"), kütust säästvad tabletid, Presidendiproua paastulaagri promomine, naisteajakirjanduses prseudoteaduste reklaamimine, maailmalõpu kuulutamine 2012 aastal, püramiidi all elajad, emad, kes keelduvad oma väikelapsi vaktsineerimast, Igor Volke järjepidev ufopõllu kündmine jnejne. Need viimased teemad muideks on üles pandud, kui "Umbluu" preemia kandidad sellel aastal. "Umbluu" on üks lolluse mõõdupuuks meie igapäevases elus!

Lõpuks, elades nende keskel, ei saa sa enam ise ka aru, kas oled loll või mitte! Mine sa võta nüüd kinni! Äkki oleme meie hoopis lollid ja nemad targad?

Selge aga on see, et inimene õpib kogu elu, loll aga mitte kunagi!

Just think how stupid the average person is, and then realize that half of them are even stupider!" --George Carlin
Postita kommentaar