Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

20 juuni, 2009

Observaatoriumi tarkvara paigas koos ilmajaamaga


Enne jaanipäeva veetsin paar töist päeva, installeerides paika Saaremaa obsi tarkvara ja ka ilmajaama! Sain asja niikaugele, et kuppel liigub - avaneb, sulgub ja pöörleb- nüüd ilusti arvutist juhtides, samuti ka üle võrgu Tallinnast.

Kuna tegemist saab olema suuresti kaugjuhtimisega, siis ei pääsenud üle ka ilmajaamast. See on kupli tarkvaraga ühenduses ja raporteerib ilmaoludest kohapeal. Temperatuur obsis sees, õues väljas, baromeeter, tuule kiirus ja -suund, sademete hulk, chill, kastepunkt, päikesepaiste, uv indeks ja veel palju muid suurusi tuleb arvutisse iga 1 minuti järel.

Kupli soft lubab määrata ka piirangud, millal kuppel sulgub. Näiteks teatud õhuniiskuse taseme juures, või baromeetri järsul kukkumisel või ka esimeste vihmapiiskade langemisel.

Ilmajaama installisin 5 meetri kõrguse posti otsa. Et asi oleks täiuslik, sai lisatud ka pilveandur, mis edaspidi monitoorib pilvi ja kui pildistamise sessiooni keskel taevasse need vatitupsud ilmuvad, siis katkestab automaatselt selleks ajaks säristamise. Taeva selginemise korral annab andur fotokale käsu jätkata pildistamisega.

Ja i-le punkti paneb videokaamera, mis näitab otsepilti obsist üle veebi. Et oleks näha ka tegelik olukord - näiteks, kas kuppel läks ikka kinni või lahti.

Kõik need vidinad asuvad siis postil üksteise kõrval. Veidike allpool on ka prozektor, mis reageerib liikumisele. Kaamera ise on 0 luxine, mis tähendab head pilti ka pilkases pimeduses!


Üks panoraamvõte ka talust, ligi 270 kraadine võttenurk:

Postita kommentaar