Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

26 mai, 2009

Lollid meie ümber


Iga päev tiirlevad meie ümber inimesed, kes on lollid ja rumalad. Neid kohtab kõikjal - poes, tänaval, üritustel, televiisoris, kinos, kus iganes. Nendega suhtlemine võtab meilt palju energiat, nad on nagu vampiirid, kes oma lollusega imevad meid kuivaks.

Eriti lollid on inimesed, kes näiteks on Savisaare valijad. Nad on manipuleeritavad, vihkavad kõiki, kellel natuke rohkem vara või tarkust, inimesi, kes loovad ühiskonna väärtusi. Nad laseksid meid päevapealt maha või saadaksid Siberisse. Nad kuulavad oma isakest ammuli sui, nad on ajupestud, nagu Põhja-Korea inimesed.

Vastandina oma valijatele, on Savisaar aga ise väga tark. See seisneb oskuses oma lolle valijaid mõjutada. Kogu tema populaarsus selle najal ju seisabki: klassiviiha õhutamine, oponentide maha tegemine, poliitiline hämamine jne..Savisaar juba teab, kuidas lollide najal võimul püsida.

Ma ei tahaks üldistada, aga kohati tundub, et suurem osa inimestest meie ümber on lollid! Võtkem näiteks Võsa Pets ja tema saade!! Minu naine ütles selle peale, et pole olemasd lollimat meest, kui Võsa Pets, mina lisaksin sinna juurde, et pole olemas lollimat saatekülalist ja ka selle saate vaatajat! See on ehe musternäide inimeste lollusest, ühelt poolt saatejuhi ja tema tegelaste näol, teiselt poolt vaataja näol. Aga äkki vaadataksegi seda saadet selleks, et näha, kui lollid inimesed seal üles astuvad? Lollide üks iseloomulik tunnus on, et nad tahavad seda ju kõigile kuulutada ja näidata!

Lollid inimesed on lollid sellepärast, et nad on harimatud, kuid mitte vaid hariduse puudumise, vaid harituse, intelligentsi ja soovi olla tark puudumise pärast. Lollid inimesed ei loe raamatuid! Neil puudub enesekriitikameel, nad on mõjutatavad, nad usuvad kõike, mis tundub nende seisukohast õige olevat.

Lollid võivad olla kõik sinu ümber. Naabrimees, kes sinu aeda sitta viskab, töökaaslane, kes arvab, et Kuul on elu, hea sõber, kes lihtsalt lolliks läheb, sugulased, kes sind taga räägivad, pubekad, kes arvavad, et on maailma naba, ajupestud ja pimestatud valijad. Või Päästeamet, kes ostavb demineerijatele Sniffex nimelise seadme (100 tuh krooni), mis pidavat tundma kõikide lõhkeainete "lõhna". Või ravitsejate ja nõiausksed, kellele tulnukad on ajusse kristalli istutanud. Või õpetajad, kes ei tee vahet astroloogia ja astronoomia vahel! See nimekiri on lõputu..

Siit tuleneb ka reegel, et raha liigub lollide taskust tarkade inimeste taskusse, raha ei armasta lollust. Seetõttu on kahjuks targad ka kõik need, kes kasutavad pettust lollidelt raha välja pumpamiseks. Hea näide on siin dieeditablettide müüjad, "Selgeltnägijate tuleproov" ("seal on ju midagi taga ikka!!"), kütust säästvad tabletid, Presidendiproua paastulaagri promomine, naisteajakirjanduses prseudoteaduste reklaamimine, maailmalõpu kuulutamine 2012 aastal, püramiidi all elajad, emad, kes keelduvad oma väikelapsi vaktsineerimast, Igor Volke järjepidev ufopõllu kündmine jnejne. Need viimased teemad muideks on üles pandud, kui "Umbluu" preemia kandidad sellel aastal. "Umbluu" on üks lolluse mõõdupuuks meie igapäevases elus!

Lõpuks, elades nende keskel, ei saa sa enam ise ka aru, kas oled loll või mitte! Mine sa võta nüüd kinni! Äkki oleme meie hoopis lollid ja nemad targad?

Selge aga on see, et inimene õpib kogu elu, loll aga mitte kunagi!

Just think how stupid the average person is, and then realize that half of them are even stupider!" --George Carlin

16 mai, 2009

Seltsimees Kim Il Sung ja mina!


Kui ärasõidul Põhja-Koreast piiril oleks see pilt kaamerast avastatud, oleks see maha kustutatud. Põhjuseks see, et paistan suurem, kui Kimi kuju seljataga. Mis sest, et see kuju oli 20 m kõrge...Lisaks imiteerin tema asendit, mis on rangelt keelatud.
Õnneks oli kaamera kohvris nii sügaval, et valvuri käsi sinna ei ulatunud.

Õhtune, loojangul


14 mai, 2009

Roheline kuppel
Saaremaa obsi kuppel jõudis eila pärale. Täna võtsin siis suure tööriistakarbi kaasa ja asusin seda kokku panema. Tegin selle töö maapinnal, homme peaks kohale jõudma kraana, mis kupli obsile otsa tõstab.

Terve päev külma põhjatuule käes möödus töiselt. Kell 4-ks oli kuppel niikaugel, et jääb ootama homset kraanat.

Alguseks sai põhja ring kokku nikerdet. Nagu ikka, selgus peale kruvide kinnikeeramist, et kas sektorit olid omavahel vahetusse läinud. Otsast peale!

Tuul oli täna nii tugev, et kupli poolkerad võtsid korra tyuule alla nagu suur puri ja kadusid meetreid eemale. Lõpuks sain nad nii sätitud, et tuult alla enam ei läinud.


Kuppel peaaegu koos..
Samal ajal ehitasid töömehed obsi peal "kraed", millele kuppel istuma peaks.

Nojaa nüüd ootame homset!

12 mai, 2009

Ilmamõõdik


Taevapildistamise hooaeg on läbi kuni juulini, kuniks ööd jälle nats pikemaks venima hakkavad. Eila sättisin oma päikeseteleskoobi ka üles, nüüd proovin seda tähte pildistada lähimal ajal, ja hea võimalus uuestu Kuu uurimine ette võtta.

samuti, looduspildid on jäänud unarusse, kuna kogu aur taevasse koondunud oli, proovin ka seda poolt nats turgutada.

Seniks aga mõnus hilisõhtune pilt Saaremaal, taamal on näha uus observatoorium (mille kuppel homseks (13.05) kohale sinna jõuab), eespool aga ilmajaam, millega mõõdan tuult, tempi ja sademeid. Tähtsaim on tuul, sest plaan on obsi kõrvale lähedusse ka üks tuulegeneraator majapidamise jaoks üles seada!

11 mai, 2009

RähnRähn oli usinasti toksimas, et lasi mind isegi päris lähedale, enne kui minekut tegi!

10 mai, 2009

09 mai, 2009

Põhja-Korea - retk ajalukku.

video


Põhja-Korea reis pakkus tagantjärgi mõeldes huvitava reisi minevikku. Selles riigis on kõik aeg kinni jäänud ja elatakse ajaloos Korea sõja aegades. Kõik meenutas vägagi meie Nõukogude aega, vaid asjad olid sada korda hullemad...

Lühidalt:
1. Kogu riiki valitseb üks mees, kes hoiab oma inimesi praktiliselt pantvangis
2. Kahe Kimi kultus on niivõrd suur, et pani imestama meid vene ajas karastunuid. Pole kohta kus Kimi pilte poleks, pole ausammast mis Kimile pühendatud ei oleks
3. Kõik inimesed on riides ühtemoodi, kimi vormi meenutavas rõivastuses
4. Kõik inimesed kannavad rinnas Kimi märki
5. Kõik inimesed kummardavad Kimi kujude ees
6. Iga päev toimuvad miitingud Kimi auks
7. Linn on suur, kuid rääbakas, hall ja haiseb samamoodi kõikjal, nagu meil vene ajal oli
8. 10-rajased tänavad on autodest tühjad, samas kui partei bossud sõidavad Mersude ja Lexustega, isegi üht Hummerit nägime
10. Ühistransport on nii lääbakil ja vana, et imestasime, kuis need üldse liiguvad seal (trammid, trollid, bussid)
11. Bussipeatustes on halvematel päevadel 50-100m sabad, et bussile pääseda.
12. Kauplusi on linnas mõned, kuid kogu toit, riietus ja ülejäänd padajann on talongi eest.
13. Ajalehti ei ole lihtelanikele, telekast tuleb kõik aeg kommunistlik propaganda, uudiseid välismaalt ei edastata.
14. Inimesed oma kodukohast ilma loata mujale minna ei või riigis
15. Elektrit pole, õhtuti paariks tunniks anti seda vaid
16, 17, 18 jne on kõik samasugused punktid.

Meie elu vene ajal oli ikka kordi parem.

Positiivne oli see, et inimesed ikka naeratasid ja loodus oli suurepärane. Kuna ka elektrivalgust polnud öösiti, siis ka taevas oli fantastiliselt ilus!

Ülal väike videokompositsioon sõidust. Kes viitsib vaadata - varuge 45 minti.