Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

29 september, 2009

Pesumasina Galaktika

Kuna teavast ei ole ja pildistada ei saa, siis võtsin täna ette ühe vana pildi ja alustasin otsast! Selline oli see suurepärane Whirlpooli galaktika aprillis tehtuna sellel aastal, üleval siis on veits parendatud variant!

28 september, 2009

NGC 2336, The Fireworks Galaxy vol2


Kui mõned postitused allpool kirjutasin sellest pildist, et välja ei tulnud miskit ja pilt untsu läks, siis täna võtsin kätte ja tegin algusest peale uuesti kogu töötluse! Kõrvutades kahte pilti võin öelda, et värvikaadrid olid tõesti viletsad, aga Photoshop teeb imesid!

Saluut on vägev seal Põhjanaela läheduses!

27 september, 2009

Merope udu


Leidsin arvutist väga vana algmaterjali Plejaadidest, Merope tähe ümber olevast udust. See täheparv erutab mind jätkuvalt, seetõttu tegin s..ast saia ja sain väga vähesest algmaterjalist välja võlutud päris ilusa udukogu!

25 september, 2009

M33, The TriangulumM33 keskmine osa, kuna suutsin kadreeringu p..se keerata, siis rohkem näha ei olegi:) Viletsast algmaterjalist hoolimata tuli päris kobe pilt!

22 september, 2009

NGC 2336, The Fireworks GalaxyEesti keel siis Tulevärgi galaktika! Olen selle pildiga veetnud viimased 3 päeva, eile juba korra loobusin ja kustutasin kõik tehtud ära. Põhjus ilmselt vähestes tumekaadrites, mis müra peaksid vähendama ja ka värvikaadrites, mille kvaliteet vaatamata heale taevale tuli üpris vilets.

Täna alustasin uuesti ja selline ta sai! Üldises mõttes ebaõnnestunud pilt! Kahju, sest pildistasin teda 3 ööd järgimööda ja proovisin olla väga korrektne, kuid siiski läks kogu töö vastu taevast!

Ilus tuleratas seal üleval, 110 miljoni valgusaasta kaugusel, on kõige põhjapoolsem, Põhjanaelale kõige lähemal olev galaktika. Ilusad spiraalid jätavad mulje keerlevast tulerattast ( kuigi sellenimeline on üks teine galaktika, M101)!

Järgmine kord proovin uuesti, enne aga kalibreerin fokusseri veel kord ära ja pildistan igal öösel sadu tumekaadreid, et need oleks käepärast vajadusel!

19 september, 2009

Tirts munemas


Selline 4 cm pikkune rohutirts, ajas oma tagakeha sügavale porimatti minu ukse ees ja kus hakkasid munad liikuma seal sees! Vähe aja pärast oli teine samasugune isend ka kohal ja hakkas tegelema samuti sama tegevusega!

18 september, 2009

NGC 7331


NGC 7331 koos oma kaasgakatikatega hulbib kusagil seal kaugel üleval... 7 tundi töötlust ja siin ta nüüd on meie ees!

14 september, 2009

San DiegosMõned pildid sellest imekaunist linnast Vaikse ookeani kaldal!

Punasega on kaardil märgitud GPS järgi teekond alates Grand Canyonist:

13 september, 2009

Loojang mägedes koos vihmagaVaadatuna loojangu poole 3 km kõrgusel mägedes USAs, Arizonas

M17 - The Swan Nebula


Luige udu M17. Neli tundi töötlust ja öised kaadrid muutusid nagu nõiaväel kauniks Luigeks. Klikka pilt lahti, näed palju kauneid detaile.

12 september, 2009

Päevalille Galaktika M63- enam paremaks minna ei saa!


Klikka pildil, näed suurelt ilusaid detaile! See pilt on tehtud 24 tollise teleskoobiga ja terve tänane päev läks töötluseks. Homme peaks lisa tulema, sest kohe minek uuesti pildistama!

11 september, 2009

Mount Lemmoni observatooriumisOleme jõudnud Tucsoni kõrval mägedes asuvasse Mount lemmoni observatooriumisse. 3 km kõrgusel asuvas teadusasutuses on kokku 6 erinevat observatooriumit, millega tehakse ka erinevaid vaatlusi erinevatest objektidest. Näiteks üks neist otsib igal ööl maad ohuistavaid asteroide ja komeete ja on selles vallas maailma esimene tegija.

Siin toimub pilditöötlemis õpe, mida viib läbi üks maailma parimaid taevapildistajaid Adam Block. Eila õhta pildistasime taevast 24 tollise teleskoobiga (ülal), täna hakkame siis õppima, kuis neid ilusaks töödelda!

10 september, 2009

Arizoona Suur Meteooriidikraater


Tuntud paljudest filmidest, oli seal kohal olles, nagu teaks ja tunneks kõiki selle suure augu detaile. 50 000 aastat tagasi tekkinud, üle 1,5 km läbimööduga kraater on tuntuim, sest ta on ühena vähestest nii ehedal kombel säilinud.

Ülal panoraampilt kraatrist, mis koosneb 5 kaadrist.

Ilm oli kuum, ligi 35 kraadi ja päikeseprillid ununesid autosse. Sellest ka selline kissitav nägu mul peas alloleval pildil!

Grand Canyon


Kanjon oli muidugi suurepärane vaatepilt. Colorado jõgi voolab orus juba sadu miljoneid aastaid, mil kahe erineva tektoonplaadi kokkupõrkel see ilmaime tekkis. Sadu kilomeetreid orgu ja paljandeid on nii võimas, et seda kõike on raske korraga hoomata. Selleks võtsimegi helikopteri ja tegime ka 100 km tiiru Kanjoni kohal.

Ülal istub kondor kaljunukil, tiivaalune nummerdatud. Eks nad on seal kõik arvel!

Allpool helikopterist tehtud pildid!Lowelli Observatoorium


Peale La-d ja Las Vegast oleme jõudnud väiksesse armsasse linna Flagstaffi. Siin oleme kaks ööd, et jõuda külastada Suurt Kanjoni ja Suurt meteoriidikraatrit. Esmalt aga külastasime Lowelli observatooriumi, mis asus linnas, kõrgema mäe otsas.

Lowell oli 100 aastat tagasi suur teaduse filantroop. Pärit rikkast perekonnast, ei hoidnud ta tagasi raha kulutamisest astronoomiale ja teadusele. Observatoorium ongi tema loodud, ja see on see koht, kus Clyde Tomaugh avastas 1930 aastal Pluuto.

Ülal Lowelli originaalteleskoop, ligi saja aasta vanune lääts.

All on minu taustal just see observatoorium, kus avastati Pluuto.

05 september, 2009

Mount Lemmoni Observatoorium


Kirjutan neid ridu Viking Exspressi peal teel Helsingisse. Nimelt algas täna kahenädalane teekond USAsse, kus kavatsen veeta 4 päeva ka ülalnimetatud observatooriumis, Arizoonas, et õppida natuke taevapildistamise põhitõdesid tõeliste proffide käe all. Adam Block on see mees, kes pilditöötluses on maailmanimi ja tema kursusele ma suundungi. Kes tahab sellest programmist nats rohkem lugeda, klikka aga siia! Pild Mount Lemmonist on üleval.

Ühtlasi otsustasin, et teen väikese tiiru ka Läänerannikule peale autoga. Retk algab LA-st. Edasi tuleb Las Vegas, Grand Canyon, Tucson, San Diego ja lõpetame jälle LA-s. 2500 km sõitu peaks näitama maa ära.

Reisipalavik on tugev, kuna polegi sinnapoole maakera enne sattunud. Muidugii peab üle elama 10 tunnise ajavahe ja 24 tunnise sõidu laeva ja lennukuga, ooteajad sealhulgas! Aga vast on asi väärt seda!