Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

04 september, 2010

UFO observatooriumi taustal


Sageli küsitakse, miks astronoomid ufosid ei näe! Minul õnnestus see lõpuks päise päeva ajal, kui olin Saaremaal parajasti obsi ilmajaama häälestamas.

Ühel hetkel nägin redeli otsas olles vasakult silmanurgas miskit liikumas. Pöörasin pilgu sinnapoole ja ennäe, miski asi tuhises umbes 300-400 meetri kaugusel minust (mu maja oli heajks kauguse orientiiriks) õhus, mitte väga kiirelt ja ikkagi kuuldavalt, lääne poole.

Ma lausa kukutasin ennast redelilt alla ja jooksin obsi juurde, kus mul mobla vedeles. Süda põkslemas, sain pildistamise reziimile selle lülitatud ja paar sammu tagasi hüpatud. Objekt liikus sellel hetkel juba üpriski kiirelt, kuid sellele vaatamata sain ruttu klõpsu tehtud. Hüppasin kärmelt observatooriumi paremale poole, et sealt pildistamist jätkata, kuid oli juba hilja. Objekt tegi täisnurkse pöörde otse üles ja sel hetkel, kui teda nägin, oligi ta pilvedesse kadunud.

Siin see pilt. Suurendasin ka objekti osa, kuid kuna pilt sai võetud vastu päikest, siis tuli nii nagu tuli.Võid klikata piltide peal, et neid suuremana näha. Kui oled uurimistöö ära teinud, keri lehte allapoole.Hämmastav, kui paljud inimesed läksid ülaltoodud jutu peale õnge! Aga pole ka ime. Pilt on klassikaline UFO pilt: madala resolutsiooniga, pildistatud vastu päikest vana moblaga, objekt seal on udune ja ühtegi detaili ei erista. Sellised need UFO pildid tavaliselt ka on! Kas olete näinud kunagi suurt korraliku resolutsiooniga UFO pilti? Ei ole; ja kui olete, siis on see võltsing olnud.

Tegin sellise kompositsiooni selleks, et inimesed mõistaksid - kõik ei ole kuld, mis hiilgab. Igapäev meie ümber nähtavad ja kuuldavad jamad selgeltnägijatest, shamaanidest, nõidumistest, ufodest, feng shuist, akupunktuurist. pendlimeestest ja muust "võsapetsidest" ajavad hinge kurjaks. Viimane piisk sai karikasse Raadio 2 pealt pühapäeviti propageeritavast "Halloo kosmos", kus Ingrid Peek meie kõigi raha eest kutsub saatesse rääkima inimesi, kelle õigem koht oleks hullumajas skisofreenia diagnoosiga - posijaid, shamaane, nõidasid, pendlimehi jt pseudoteaduse esindajaid ja soolapuhujaid. Selle asemel, et suunata inimesi mõtlema ja suurendama nende teaduslikku kirjaoskust, aetakse eetri kaudu välja täielikku ajupesu ja jura, nagu oleks tegemist tõsiteaduslike distsipliinidega. See teeb kurvaks.

Selliseid pilte on võimalik teha tavaliste koduste vahenditega ilma, et isegi Photoshopis oleks vaja miskit muuta või ilustada. Laenasin oma naiselt pirukavormi, panin penoplasti sisse, õuelambi kuplikese naelaga sinna külge ja UFO mis UFO :) Lennutasin seadeldist 5 korda, pildistasin käeotsast moblaga ja hiljem lisasin arvutis natukene liikumisbluri juurde ja pilt valmis!

Heameel on tõdeda, et paljud inimesed suutsid säilitada ka kriitikameelt ja analüüsida fotot. Kuigi võltsingu tunnuseid silmaga näha ei ole, jäid need inimesed enesele kindlaks, et tegu on jamaga!

"Seeing is beliving" ei vasta tõele, "understanding is beliving" aga küll.
Postita kommentaar