Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

23 detsember, 2010

Väike sinine täpp


Pildil: Maakera nähtuna Voyager 1 poolt 6,1 miljardi km kauguselt.

Vaata seda väikest sinist täppi, mis on siin pildil noolekesega näidatud. Vaata lähemalt! See siin on meie kodu. Need seal oleme meie! Sellel punktil on kõik, keda sa iial armastanud oled, kõik, keda sa kunagi tundnud oled, kõik, kellest sa kunagi kuulnud oled, iga inimene, kes kunagi elanud, kõik lilled, loomad, putukad, mäed, jõed, mered..

Maa on siiani ainuke maailm, tuntud, kui elu sadam. Ei ole muid kohti ilmaruumis, vähemalt lähitulevikus, millele me võiksime ümber asuda. Külasta kindlasti, jah. Kuid siiski, veel mitte. Meeldib see meile või mitte, kuid praegu on see sinine täpike koht, kus me saame kindlalt seista.

On öeldud, et astronoomia on alandlikkusele sundiv (ma ei saa ennast veel rohkem terakesena tunda, kui oma teleskoobist seda Suurt Kõigsust vaatan) ja iseloomu loomise kogemus. Ei ole ilmselt paremat võimalust nende väidete kinnitamiseks, kui see kauge pilt meie väiksest Kodust. Minu jaoks rõhutab see meie vastutust rohkem pöörata tähelepanu oma lähedastele, oma elukeskkonnale ja üksteisele. Ning säilitada ja armastada seda helesinist punktikest, ainust Kodu, mis meil kunagi on olnud.

Ja seda ei saa väärata isegi Savisaar.

Minu parimad Jõulu- ja uusaasta soovid!
Postita kommentaar