Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

31 oktoober, 2011

Loorisumu, NGC6992Saaremaa obsi arvuti on jälle rivist väljas. Õnneks pole ka selget ilma palju olnud ja seetõttu võtsin ette Tallinnas asuva observatooriumi ja sättisin sinna üles William Optics FLT-132 läätsteleskoobi. See toru on mul juba mitu aastat, kuid seisnud toanurgas ja oodanud oma aega. Samuti ühendasin taha ka SBIG STL_1000 CM värvikaamera, mis samuti riiulis tolmunud on!

Paar õhtut kulus monteeringu timmimisele ja täna teen juba teist pilti. Esimene test sai suunatud Loorisumule, mida olen ka varem suure teleskoobiga pildistanud, Tundub, et setting töötab, kuid värvikaadresid lisama ei hakanud tasaväljakaadrite puudumise tõttu. Õigemini, on need olemas, kuid väga viletsad. Samuti on pildi lähemal uurimisel näha ka kooma - läätsteleskoopidele üsna omane tunnus - tähed venivad äärtest välja. Selle vastu on rohtu, kuid mul see vidin puudub, mis kooma eemaldab. Samuti tahaks fookus veel timmimist ja veel mõned parameetrid, kuid kokkuvõttes sai üsna keskpärasest algmaterjalist päris kobeda pildi!

Loorisumu on tükike suuremast supernova jäänukist. 8000 aastat tagasi plahvatanud, on see laienenud päris tublilt ja praegu katab ala, mis on suurem 36-st täiskuust. Kaugus 1470 valgusaastat.

Neljapäeval minek Saaremaale, äkki saab ka sealsed arvutiprobleemid lahendatud. Võtan tagavara masina ka kaasa juhuks, kui kohapealne lõplikult otsad andnud on!
Postita kommentaar