Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

10 september, 2011

Supernova in M101, Tuuleratta supernoovaMõned päevad tagasi lõi ühes kauges galaktikas särama uus täht. Tegelikult oli see üks järjekordne tähe suremine. Oma kütuse ära põletanud täht lihtsalt vajus raskete elementide tõttu gravitatsiooni jõul sisse, paisates oma väliskihid kosmosesse. Tulemuseks on plahvatus, mis on nii ere, et lööb ka galaktikat selles. Pildilt, mille eile kätte sain, on see ka näha. Supernoova on nii hele, et seda on näha ka binokliga vaadates.

Tegelikkuses toimus see sündmus 27 miljonit aastat tagasi - just niikaugel valgusaastates on galaktika M101 meist.

Ühtlasi on see ka hooaja esimene pilt. Observatooriumi tehnikaga ja arvutitega on olnud probleeme, loodan need ka mõne ajaga lahendada.

Siin aga pilt samast galaktikast mõned aastad tagasi. Suprnovast pole seal haisugi!
05 september, 2011

'88 Rock Summer

Paar päeva tagasi oli Soome YLE 1 pealt hästi tehtud dokumentaalfilm meie '88 aastal toimunud esimesest suurest muusikapeost Rock Summer. Olin minagi seal tegev. Noore TTÜ Rockiklubi liikmena valiti mind Soome bändi Eppu Normali saatjaks. Küll oli emotsionaalselt suur üllatus, kui filmis ka minust bändimehed juttu tegid ja ka pilte näidati! Siin ongi väike väljavõte sellest filmist, mis mind puudutas.

Kogu film on üleval siin . Soovitan just noorematel lugejatel vaadata, oli see ju puhas ajaloo tegemine tollel ajal, just rahvusliku ärkamise alguses (esimesed sinimustvalged jne). Kontserdi enda ülevaade, kõigist kolmest päevast koos esinejatega aga on selles kohas.

Siin aga siis see osa filmist, kus minust juttu tehakse!