Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

25 aprill, 2012

M88‎47 miljoni valgusaasta kaugusel, Neitsi tähtkujus, 64 kraadi meie vaatesuunas kaldu, M88 nimeline spiraalgalaltika läbimõõduga 100 tuh valgusaastat, koos kaugemate galaktikatega, on kevadhooaja viimane pilt minu poolt. Sügisel järgmised taevaimed. Tänan vaatamast.

16 aprill, 2012

M100 - grand design spiral galaxyKui eelmises postituses olev pilt on vaid üks kaader paljudest, siis siin on M100 töödeldud, oma tegelikus ilus. M100 asub Neitsi tähtkujus, on umbes 55 miljoni valgusaasta kaugusel ja tema läbimõõt on 160 000 valgusaastat. See teeb temast üpriski Linnutee sarnase galaktika. Ka selle väliskuju on suhteliselt korralik spiraal, inglise keeles kutsutakse seda lausa grand design spiral galaxy.

Kaunis vaatepilt varakevadises taevas.

09 aprill, 2012

M100, koos huvitava lendava objektiga.


Püüdsin eile pildile suurepärase galaktika, nimega M100, mille töödeldud versiooni postitan hiljem. Üks toores, fotokast tulnud kaader aga püüdis mu pilku. Diagonaalis liigub üle kaadri plinkiv objekt. Olles teinud sada ja sadu pilte taevast, on üle kaadri lendavad satelliidid tavaline nähtus - nad jätavad ühtlase juti.. See aga siin on plinkiv. Miks see ei saa olla lennuk, on seetõttu, et lennuk on tuhandeid kordi suurem ja rikuks kogu pildi ära. Lisaks, et mõõtkavast aru saada, siis selle pildi laius on reaalses elus nii suur, kui sirutaksite käe ette välja ja võtaksite väikesest sõrmest umbes pool laiusest- just nii suure taeva ala katab see pilt (pool kaarekraadi).

Maailmalõpp hakkab vist ikka tulema, ilmselt liiguvad vaenulikud tulnukad juba meie poole :)