Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

24 juuni, 2012

HDR töötlus


Uues Photoshopis (alates cs5-st) on pilditöötlusse lisatud võimas uus tööriist HDR Toning. High Dynamic Range tähendab lühidalt seda, et heledad ja tumedad piirkonnad pildistatakse üle erinevate säriaegadega ja liidetakse pildid kokku. Tulemuseks on mitte ülepõlenud pilt, kus tumedad-heledad piirkonnad on ilusti näha. Photoshop muidugi pilte ei pildista, kuid ta võtab olemasoleva ja digitaalselt teeb sellest kaks koopiat, sättides esimesel levelid 3-4 klikki alla ja teisel samapalju ülespoole.Tulemuseks pilt, kus detailid on enam välja toodud, heledus paigas ja histogramm musta ja valge punkti vahel. Näiteks tõin ülalolevad pildid ilusast galaktikast NGC3628, esimene ilma ja teine HDR Toninguga.


05 juuni, 2012

Mõned pildid loodusest.

Kuressaare lennujaamas lennukit oodates, jalutsasin Hubertit maja küljepeal. Järsku, meetri kaugusel, tõusis part lendu. Mida ta seal tegi?

Istus pesas ja haudud mune:Hubertile muidugi munad maitsevad, aga sain tal enne turjast kinni, kui neid suuga napsama hakkas. Tänaseks päevaks on pardipojad juba koorunud. Loodan, et kõik kaunud, mitte inetud:)

Paar päeva hiljem metsas ringi hulkudes leidsime Katarinaga hulga suuri Viinamäe tigusid. Muide, väga maitsvad toiduks kasutades. Seekord jäid nad aga oma asju ajama edasi metsaalla.