Siin on minu uus pildiblogi - www.wandyarhol.com

26 veebruar, 2013

Võilill


Võilill oli ära õitsenud. Ta oli vanaks saamas, Pojad (neid oli tal tuhandeid) ootasid kannatlikult kerget tuulehoogu, mis neil aitaksid ema küljest lahti rebida ja oma teed minna.

Võilill oli õnnetu, kuid mis sa ikka looduse vastu protestid.. Öösel, kui taevasse oli tõusnud kaunis täheparv (M3 nimeline), valdas teda aga järsku äratundmisrõõm. See oligi ju viimati eelmisel aastal, kui tema ise oli pesast välja lennanud. Ja nüüd, vaadates taevasse, nägi ta samasugust pilti ka seal. Tähed, tihedas puntras, olid hakanud tähepesast välja lendama. Päikesetuul kandis neid igas suunas.

Terve taevas oli neid täis!

Ja enam ei olnudki ta kurb. Sättis hoopis end kenasti täheparve ette ja lasi põrnikal teha endast viimase perepildi...

Tigu ja tigu


Teol oli tähtsad toimetused käsil. Eemal ootamas maitsev kobruleht. Nii tal tähelepanuta jäigi taevane tigu, kellel aga polnud kiiret kuhugi.. 

24 veebruar, 2013

Su üle Lõvi valvaku...
Vabariigi 95 sünnipäeva auks tegin valmis taevase Eesti lipu, mille algallikaks on Merope udu m45, täheparv M13 ja Kuu. Keskel Lõvi tähtkuju visuaalne rahvapärimuslik pilt planetaariumiprogrammist.

Nii et, "Su üle Lõvi valvaku...:":)

21 veebruar, 2013

Gobi kõrbes, mõned aastad tagasi..


Eemal, nii kaugele, kui silm ulatas, oli vaid liiv - Gobi kõrb omas täies hiilguses. Kui kõik need liivaterad kokku lugeda, mis siin maas vedelevad, mõtlesin, on tähti Universumise ikkagi rohkem.
Sellest hoolimata oli päev korda läinud. Päikese täisvarjutus nähtud - ja see oli elu üks suuremaid elamusi, peale seda, kui olla oma lapse sünni juures..Vaid tuvidel, ööbismiskohas laternaposti traatidel, oli ükspuha. Ja ega nad ju ei näinudki Andromeda galaktikat oma seljataga, taevas, laiutamas.

19 veebruar, 2013

Vana Indiaanlane


Mõned aastad tagasi Mehikos, Teotihuacanis,  Päikesepüramiidil käies, tabasin varahommikul püramiidi tipus käies sellise pildi. Vana indukas istus ja ja mediteeris loojuva Kuu poole...  

11 veebruar, 2013

Loorisumu obsi taustal

Nagu varemgi, olen jälle Saaremaal. Päev oli täis äri ajamist, kus teine pool käitus nagu oleks bullshit-bingot mänginud. Nii kui "kinnisvaraväärtus miinus kohustused pluss sularaha jääk" kuulis, nii lahkus ruumist, nagu oleks hiina keelega tegemist. Aga nii ju firma väärtus arvutatakse! Olen ka varem ettevõtmisi ostnud, kuid seekordne teine pool tundus, nagu oleks kuu pealt kukkunud ja söekaevanduses kogu elu töötanud, teadmata aurumasinatest miskt!

Teinud peale sauna ühe Corona Extra, läksin rõdule end jahutama.

Ja mis ma nägin?

Rõdu avaneb lääne suunas, seal kus observatoorium asub. Kogu taevas oli täis tähti ja nende taustal oli loojumas?....Loorisumu, kauneim udukogu, mida eales olen pildistanud. Vaid mu kallis naine pakuks sellele konkurentsi!

Taevane teater oli oma eesriiet just alla laskmas, alumine riideviirg puudutamas horisonti. Tähetorn, mis muidu pimedas naha polnud, säras, nagu täiskuu ajal, isegi eemal olev metsaveer oli näha.

Olin maha mänginud õhtuse teatrietenduse, kuid... see vaatepilt oli ilusam, kui mis iganes teatrimäng olla võiks.

Ahhetades kuuslin, kuidas Hubert eemal haukuma hakkas.

02 veebruar, 2013

Picture Out Of this World


The view from my observatory, if there were galaxy near by our Milkyway. NGC 7331 looked like this!

NGC 3949


Kaunis kauge väike galaktika kusagil Suure Vankri kandis. 50 milj valgusaasta kaugusel..